Zagrożenia podczas sprzątania

Zagrożenia podczas sprzątania

Osoby zawodowo zajmujące się sprzątaniem mieszkań i biur wiedzą, jakie zagrożenia płyną z kontaktu z detergentami. Zdają sobie również sprawę z tego, jak należy czyścić różne powierzchnie i sprzęty tak, aby były bezpieczne dla zdrowia.

Podstawowym zagrożeniem w każdym pomieszczeniu są wszechobecne roztocza. Aby się ich pozbyć, należy podczas ścierania kurzy przykładać dużą wagę do detali. Pasożyty te najczęściej rozwijają się na włosowatych tkaninach, dlatego szczególnie zadbaj o doczyszczanie dywanów, wykładzin, a miękkie zasłony zamień na rolety lub żaluzje. Ważne jest również pranie pościeli i ręczników w temperaturze powyżej 65º Celsjusza.

Innym niebezpieczeństwem są same środki czystości. Nierzadko żrące mogą powodować uczulenie. Bardzo ważne jest zapoznawanie się z ulotkami przyklejonymi do opakowań. Dowiesz się z nich, czy używając danego detergentu, powinieneś założyć grubsze rękawice lub maskę – opary niektórych detergentów powodują silne zatrucia. Dlatego większość dużych firm decyduje się na wynajęcie wykwalifikowanej pomocy do sprzątania biur.

W Trójmieście polecamy swoją pomoc – firma sprzątająca z Gdańska do usług!

Comments are closed.